Scor Güvenlik / Yönetim / Organizasyon       İletişim: 0 (212) 347 85 85 Mobil: 0 (549) 430 40 10

Blog

Fabrika Güvenlik Sistemleri

Bir fabrikada çalışanların güvenliğini sağlamak için alınan önlemlerdir. Bu önlemler, iş sağlığı ve güvenliği yasaları tarafından belirlenir ve işverenler, işçilerin güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. Fabrika güvenlik sistemleri, işçilerin sağlığı ve güvenliği için hayati önem taşıdığından güvenlik kuralları doğru ve eksiksiz sağlanmalıdır.

Fabrika Güvenlik Sistemleri Nasıl Sağlanır?

Fabrika yönetimi tarafından oluşturulan bir güvenlik planı, güvenlik personeli ve çalışanların ne yapmaları gerektiğini belirler. Bu plan, acil durumlar için hazırlık yapmak, kaynaklarınızı yönetmek ve kurum güvenliğini sağlamak için tasarlanmıştır.

Tüm çalışanların güvenlik prosedürlerine uygun hareket etmesi ve güvenlikle ilgili farkındalık seviyelerinin artırılması için eğitimler verilmelidir. Güvenlik eğitimleri, acil durumlarda ne yapılacağına dair planlama, yangın söndürme, ilk yardım ve benzeri konularda da öğretimler içermelidir.

Fabrikanın girişleri, sadece izinli kişilerin girebileceği şekilde kontrol altında olmalıdır. Buna erişim kartları veya parmak izi tarayıcıları gibi teknolojik yöntemler de dahil olabilir. Üretim alanındaki belirli bölgelerin CCTV kameraları aracılığıyla izlenmesi gerekir.

Fabrika Güvenlik Sistemleri

Fabrika güvenlik sistemleri arasında olan bu kameralarla içerdeki aktivitelerin gözlemlenmesini sağlar. Olası suç faaliyetlerinin önlenmesine yardımcı olur. Yangın alarmı, hırsız alarmı, su basma alarmı gibi sistemler, acil durumları kontrol altına almak için önemlidir.

Bu sistemlerin periyodik olarak bakımının yapılması ve düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. Risk unsurlarına açık bazı alanlara erişmek için geçiş kontrolleri sağlanmalıdır. Böylelikle önemli ekipmanların, makinelerin ve depoların korunmasına yardımcı olur.

Fabrika içinde yangın söndürme sistemleri kurulmalıdır. Bunlar, yangının çıkmasını önleyen önlemlerle birlikte, yangının söndürülmesi için yangın söndürücüler, su sprinklerleri veya köpük sistemleri gibi farklı tiplerde olabilir.

verileri, çalınmaya veya hasara uğramaya karşı korunmalıdır. Bu, siber güvenlik önlemleri, yedekleme, şifreleme ve diğer veri koruma yöntemlerini içerebilir.

Fabrika Güvenlik Yetkileri Nelerdir?

Fabrikanın güvenlik birimi tarafından yürütülür. Scor Güvenlik olarak deneyimli ve uzman ekibimizle güvenlikle ilgili sorunları belirleyip analiz ediyoruz. Bu doğrultuda çalışanlara yönelik eğitimler düzenliyoruz. Mevcut güvenlik politikaları göz önünde bulundurularak güvenlik sistemlerinden yararlanıyoruz. Böylelikle acil durumlarda kısa süre içerisinde diğer birçok görevi yerine getirilir.

Bu yetkiler, çeşitli alanlarda uygulanabilir. Özel güvenlik birimleri, kişilerin giriş ve çıkışlarını kontrol etmek, araç ve yaya trafiğini yönetmek gibi konuları içerisine alır. Güvenlik kameralarını izlemek, acil durumlarda müdahale etmek, fabrika güvenlik sistemleri kontrolünü yapmak ve yangın söndürme ekipmanlarını yönetmek gibi görevleri yerine getirir. Detaylı bilgi ve teklif almak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

1 Mart 2023 Genel ,
Scor Güvenlik

Hızlı bir değişim içerisindeki dünyada, bireylerin ve kurumların daha güvenli ve özgür ortamlarda yaşama ve çalışma arayışı, konvansiyonel güvenlik birimlerinin yanı sıra tamamlayıcı bir unsur olarak özel güvenlik faaliyetlerini zorunlu kılmaktadır. Bireylerin ve kurumların bu arayışına yanıt vermek üzere kurulan SCOR ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ yeni güvenlik konseptleri oluşturarak daha güvenli ve huzurlu bir yaşam için etkin, kaliteli ve profesyonel güvenlik hizmetleri sunar.