Scor Güvenlik / Yönetim / Organizasyon       İletişim: 0 (212) 347 85 85 Mobil: 0 (549) 430 40 10

Blog

Güvenlik Personeli Nasıl Olmalı ?

Güvenlik Personeli

 Deneyim:

Özel güvenlik firmalarının en önemli varlıklarından bir tanesi şirketin güvenlik personelidir. Güvenlik hizmeti sağlayan firmanın sektör tecrübesi sunduğu hizmetler ve sağladığı güven duygusu önemli olsa bile bunların bir anlam ifade etmesi için bu özelliklere anlam katacak olan güvenlik personelidir. Güvenlik personelinin sahada göstereceği deneyim direk olarak güvenlik süreçlerini etkileyeceğinden meslek deneyimi ve edindiği deneyimler önem teşkil etmektedir.

 Güvenlik Personelinin Yetenekleri: 

Bazı iş anlaşmalarında hizmet talep eden tarafın güvenlik firmasındaki personel için ek güvenlik eğitimi görmüş olması beklenebilir. Bu nedenle güvenlik firmaları personellerinin eğitim düzeyinin kalitesiyle ilgili bilgi açısından çalışanlarının yeteneklerinin aralıklarla teste tabi olup yeniden eğitildikleri konusunda garanti verebilir. Bu süreci aksatmadan eğitim gören kişilerin daha iyi bir motivasyon gösterdikleri ve görevlerine daha bağlı oldukları kanıtlanmış bir durumdur. Ek güvenlik görevlilerine ihtiyaç duyulması hallerinde (acil olan durumlarda) bu tür firma imkanlarının varlığı, uygun olarak eğitilen destek personelinin de her zaman devreye girebileceğini hizmet talep eden firmaya güvence olmaktadır.

 İstihdam Koşulları:

Güvenlik firmaları çalışanlarını eşit ve şeffaf bir ödüllendirme yapısında olması deneyimli personelleri olmasını ve personellerinin motive ve çalışma tatmini olma konusunda pozitif etkileri olmaktadır. Şirketin sunduğu çalışma şartları, çalışanlar hakkında disiplin kayıtları tutması, çalışanlarına projeye başlamadan önce iş emniyeti ve sağlığı eğitimini aldırmış olması, hizmet talep eden firma ve toplumun genel güvenlik ve sağlığı konusundaki potansiyel risklerin azaltılmasını sağlar.

 

19 Temmuz 2019 Genel , ,
blank
About scorguvenlik

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button