Scor Güvenlik / Yönetim / Organizasyon       İletişim: 0 (212) 347 85 85 Mobil: 0 (549) 430 40 10

Blog

Yakın Koruma Hizmetleri Nelerdir

Yakın koruma, kişi ya da kurumların günlük hayatını daha güvenli hale getirmekle sorumlu olan kişilerdir. Yakın korumaların görev yapabilmesi için belirli şartları yerine getirmeleri ve bazı eğitimleri tamamlamış olmaları gerekir.

Yakın Korumalar Ne İş Yapar?

Yakın korumaların yaptıkları işin kapsamı, hizmet verdikleri kişi ya da kurumun talep ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlenebilir. Bir objeyi, bir kişiyi ya da bir kurumu korumakla görevli olan yakın korumalar, risk faktörleri ve güvenlik açıkları kapsamında, korudukları kişi ya da kurumun güvende olmasını sağlar. Yakın korumalar aldıkları eğitim ve korudukları kişi ya da kurumun ihtiyaçları doğrultusunda silahlı ya da silahsız olarak görev yapabilirler.

Yakın koruma olmak için bazı fiziki yeterlilikler gerekmekle birlikte, dövüş sanatları ve silah eğitimleri almak, silah taşıma ruhsatına sahip olmak gibi bazı şartları da beraberinde getirir.

Yakın koruma hizmeti, tek bir koruma tarafından alınabileceği gibi, ekip olarak da yakın koruma hizmeti alınabilir. Korunacak kişi ya da kurumun güvenlik ihtiyacı kapsamında tek kişilik yakın koruma ya da ekip veya ekiplerden oluşan yakın korumalar görev yapabilir.

12 Temmuz 2019 Genel , ,
blank
About Scor Güvenlik

Hızlı bir değişim içerisindeki dünyada, bireylerin ve kurumların daha güvenli ve özgür ortamlarda yaşama ve çalışma arayışı, konvansiyonel güvenlik birimlerinin yanı sıra tamamlayıcı bir unsur olarak özel güvenlik faaliyetlerini zorunlu kılmaktadır. Bireylerin ve kurumların bu arayışına yanıt vermek üzere kurulan SCOR ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ yeni güvenlik konseptleri oluşturarak daha güvenli ve huzurlu bir yaşam için etkin, kaliteli ve profesyonel güvenlik hizmetleri sunar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

blank
blank