İçeriğe atla Kenar çubuğuna atla Alt bilgiye atla

Özel güvenlikler kişilerin ve kurumların ihtiyacına bağlı olarak bir çok yerde hizmet verirler. Özellikle bir çok insanın bir arada bulunduğu yerlerde güvenlik önlemleri alınması gereklidir. Güvenlik personelleri Özel Güvenlik Yetkileri ile tehlike arz eden durumlarda bunları kullanabilirler. Kişilerin can ve mal güvenliğinin korunması amaçlanır.

özel güvenlik yetkileriÖzel Güvenlik Yetkileri Nelerdir?

  • Güvenliğin sağlandığı binada yabancı bir kişi veya misafir giriş yaptığında kimlik sorma yetkisine sahiptir.
  • Ciddi bir suçtan aranan birisi tespit edilirse, güvenlik personeli yakalama yetkisine sahiptir. Şüpheli davranışlarda bulunan kişiler ise kolluk kuvvetlerine bilgilendirilir.
  • Binaya giriş yapan kişilerin üstünü ve eşyalarını dedektör, x ray cihazı ile arayabilirler.
  • Kesici, delici, yaralayıcı veya herhangi bir suç unsuru eşyayı emanete alma yetkisine sahiptir.
  • Görev yaptığı alanda, hakkında yakalama emri olan kişileri yakalama yetkisine sahiptirler.
  • Terk edilmiş veya unutulmuş eşyaları emanete alma yetkisine sahiptirler.

Güvenlik Sisteminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Scor güvenlik olarak öncelikle güvenliğin sağlanacağı alanda incelemeler ve risk analizleri yapılır. Bina büyüklüğü, kişi kapasitesi, konumu gibi bir çok unsur göz önünde bulundurulur. Risk analizine göre bir güvenlik planlaması yapılır. Plan doğrultusunda güvenlik personelleri ve teknolojik ekipmanlar ayarlanır.

Alışveriş merkezi, bankalar, iş merkezleri gibi büyük yerlerde x ray cihazları ve dedektörler kullanılır. Binaya giren kişilerin eşyaları x ray cihazından geçer. Kişiler de duyarlı kapılardan geçmelidirler. Bina içinde ve dışında bir çok noktada güvenlik kameraları yerleştirilir. güvenlik personelleri tarafından kameralar 7 gün 24 saat izlenme sağlanır. Yangın ve deprem gibi olayların yaşanması ihtimaline karşı alarmlar kurulur. Yangın çıkışları kontrol edilerek kullanıma açık hale getirilir. Afet esnasında en az zarar ile tahliye sağlanır.

Scor Güvenlik olarak 20 yıldır bir çok firmaya güvenlik hizmeti vermekteyiz. Okul güvenliği, hastane güvenliği, alışveriş merkezi güvenliği, otel güvenliği, site ve konut güvenliği, iş merkezi ve plaza güvenliği, organizasyon güvenliği, yakın koruma gibi bir çok alanda güvenlik hizmetlerimiz mevcuttur. Özel Güvenlik Yetkileri ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.