İçeriğe atla Kenar çubuğuna atla Alt bilgiye atla
Yakın Koruma Nasıl Olunur?

Sosyal ya da ticari ilişkiler nedeniyle can güvenliği tehdit altında olabilir. VIP güvenlik ayrıcalığıyla beraber kişi ve kurumların yakın mesafe korunması gerekebilir. Dolayısıyla yakın koruma nasıl olunur ve sorumlulukları nelerdir gibi konular kişiler tarafından sıklıkla sorulur. Scor Özel Güvenlik Hizmetleri olarak yenilikçi ve günceli takip eden anlayış ile hareket etmekteyiz.

Yakın Koruma Hizmetleri

Koruma teknikleri, protokol kuralları ve savunma yöntemlerini içeren geniş kapsamlı eğitim süreci söz konusudur. Silahsız veya silahlı gerçekleşebilecek saldırı ihtimaline karşılık gerekli önlemler alınır. Öncelikle mevcut risk ve güvenlik zafiyetleri tespit edilir. Ardından kişinin günlük hayatının akışına müdahale edilmeden yakın mesafe koruma hizmeti verilir.

Yakın Koruma

Bu anlamda VIP güvenlik hizmetinde çalışmak isteyen bireylerin bazı koşulları karşılaması gerekir. Kadın veya erkek, 18 yaşın üzerindeki kişilerin bu alanda faaliyet gösterme hakkı bulunur. Ani gelişen olaylara müdahale etme, kriz yönetimi ve stresli koşullara dayanıklılık gibi özelliklerin karşılanması gerekir. Bütün bunlarla beraber iletişim becerileri yüksek ve görgü kurallarına hakimiyet de oldukça önemlidir.

Yakın koruma personeli olmak isteyen kişilerin silah kullanma ve taşıma, araç kullanma, yakın dövüş sanatları gibi konularda da eğitim almış olması gereklidir.

Yakın Koruma Ayrıcalıkları 

Scor Güvenlik hizmetlerinin kişilere sağladığı birtakım ayrıcalıklar söz konusudur. Bu doğrultuda kurumlar tarafından yapılan istek ve ihtiyaçlara göre alınan önlemler değişmektedir. Bölgede bulunan güvenlik birimleri ile işbirliği halinde olunması gerekir. Olası tehdit unsurlarının yanı sıra bulunulan konumu daha yakından tanıma noktasında yardımcı olmaktadır.

Yakın temasta koruma sağlanan kişilerin güncel sağlık durumları ve istekleri takip edilmelidir. Gün boyunca gerçekleştirilecek programların zaman çizelgesine hakim olunmalıdır. Günlük programda herhangi bir değişiklik ya da düzenleme yapılabilir. VIP güvenlik birimleri bütün bu olasılıklara ve değişikliklere karşılık hazırlıklıdır. Kullanılan güvenlik sistemleri ve diğer etkenler, bu doğrultuda tekrar düzenlenir.

Yüksek teknolojiye sahip altyapımız ve profesyonel ekiplerimiz ile hizmet vermekteyiz. Scor güvenlik ayrıcalığı ile yakın koruma nasıl olunur ve hangi alanları kapsadığı konularında bilgi sahibi olabilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve hizmetlerden faydalanmak için iletişim numaramız ve mail yoluyla bizimle irtibat kurabilirsiniz.