Scor Güvenlik / Yönetim / Organizasyon       İletişim: 0 (212) 347 85 85 Mobil: 0 (549) 430 40 10

Blog

Alışveriş Merkezi Güvenliği

Birçok insanın farklı nedenlerden dolayı bir araya geldiği alışveriş merkezleri milyonlarca insana ev sahipliği yapmaktadır. Alışveriş merkezlerinde; alışveriş yapma, eğlenme, yeme, içme gibi birçok aktivite gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple alışveriş merkezi güvenliği son derece önemlidir. Sayıları giderek artan alışveriş merkezleri özel güvenlik kurumları tarafından içerideki düzenin sağlanması, oluşabilecek hırsızlık, gasp, yan kesicilik gibi vakaların önüne geçilebilmesi için güvenlik tedbirlerinin alınmasını zorunlu kılmıştır. SCOR güvenlik olarak donanımlı ve tecrübeli ekibimizle birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapan alışveriş merkezlerinin güvenliğini sağlamaktayız.

Alışveriş Merkezi Güvenliği Önemi

Alışveriş Merkezi Güvenliği

Son yıllarda sayısı gittikçe artan alışveriş merkezleri insanların vakit geçirdiği yeni eğlenme alanlarıdır. Alışveriş merkezleri, içerisinde barındırdığı farklı mağazaları, farklı konsept tasarımları ile her yaş grubuna hitap etmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte ilgi çeken ve oldukça rağbet gören alışveriş merkezleri güvenlik tedbirlerinin alınmasını da zorunlu kılmıştır. Alışveriş merkezlerinin güvenliği genellikle; kamera ve alarm sistemleri, otopark ve avm giriş çıkışlarının kontrolü, AVM büyüklüğüne, kapı sayılarına göre yeterli sayıda güvenlik görevlileriyle sağlanmaktadır.

Alışveriş Merkezi Güvenlik Görevlisinin Sorumlulukları Nelerdir?

Kişilerin özgürce ve rahat bir şekilde alışveriş yapabilmeleri için güvenli ve huzurlu hissetmeleri gerekir. Bu sebeple alışveriş merkezi güvenlik görevlisi kişilerin avm alanına girişlerini kontrol etmelidir. Alışveriş merkezi içerisinde bir başkasının ya da kendisinin can ve mal güvenliğine tehdit oluşturabilecek unsurları önlenmeli, önüne geçmelidir. AVM içerisine girecek ziyaretçiler, kapı detektöründen geçerek üzerindeki metal, kesici eşyaları bırakmalıdır. Kişinin üzerinde bulundurduğu çantası, valizi de X-Ray cihazından geçirilerek çanta ya da valizin içerisi kontrol edilmektedir. Gerekli durumlarda AVM güvenlik görevlisi ziyaretçinin üzerini de el detektörü ile de arayabilir. Ayrıca AVM içerisinde oluşabilecek tehlikelerin önüne geçmek amacıyla kör noktalara güvenlik kameraları yerleştirilmelidir. Bu sayede oluşabilecek risklere karşı önlem alınır ve risklere anında müdahale edilebilir.

AVM Güvenliğinde Ayrıcalıklar Nelerdir?

Güvenlik hizmeti alanında köklü tecrübesi ve güçlü alt yapısı ile hizmet sunan Scor Güvenlik hizmeti, müşteri memnuniyetini esas alarak sorunsuz ve kaliteli bir şekilde AVM güvenliğini sağlamaktadır. Yeni bir güvenlik vizyonu sunmayı hedefleyen SCOR güvenlik, akıllı teknolojiler ve uygun fiyatları ile özel güvenlik hizmeti sektöründe liderliğini korumaya devam etmektedir.

 

 

22 Kasım 2021 Genel , , ,
blank
About Scor Güvenlik

Hızlı bir değişim içerisindeki dünyada, bireylerin ve kurumların daha güvenli ve özgür ortamlarda yaşama ve çalışma arayışı, konvansiyonel güvenlik birimlerinin yanı sıra tamamlayıcı bir unsur olarak özel güvenlik faaliyetlerini zorunlu kılmaktadır. Bireylerin ve kurumların bu arayışına yanıt vermek üzere kurulan SCOR ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ yeni güvenlik konseptleri oluşturarak daha güvenli ve huzurlu bir yaşam için etkin, kaliteli ve profesyonel güvenlik hizmetleri sunar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

blank
blank