İçeriğe atla Kenar çubuğuna atla Alt bilgiye atla

Güvenlik ihtiyacı artan nüfus ve göç gibi sebeplerden dolayı oluşuyor. İnsan nüfusunun artmasıyla güvenliğin de artması gereklidir. Bu güvenlik hizmetleri yerine göre silahlı veya silahsız bir şekilde yapılabilir. Özel güvenlik hizmetlerinde ve bu firmada çalışan kişiler için, silah taşıma ve bulundurma yetkisi önemli bir konudur. Güvenlik hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişiler silahlı bir güvenlik hizmetini isteyebilir. Silahlı Güvenlik hizmeti için; güvenlik hizmetinin istendiği bölgede analizler yapılır, uygun güvenlik personeli ve silahlar belirlenir.

silahlı güvenlikSilahlı Güvenlik Hizmetleri

Bu alanda görevlendirilen güvenlik personelleri, silah kullanma yetkisine sahip olmak için silahsız güvenlik eğitimi dışında ekstra silah kullanma eğitimi almaktadırlar. Bu eğitimlerden başarıyla geçen kişiler silahlı kimlik kartları ile görev yapabilirler. Scor Güvenlik şirketimizde çalışan güvenlik personelleri bu eğitimleri tamamlayan ve deneyimli kişilerdir. Özellikle bu hizmet bankalar, büyük iş merkezleri ve sürekli para akışı olan yerlerde uygulanır.

Silahlı Koruma Yapmak İçin Gerekenler

Eğer bu alanda çalışmak istiyorsanız silahsız güvenlik eğitimi dışında 20 saat silah eğitimi alırlar. Eğer özellikle silahlı güvenlik olmak istiyorsanız 120 saatlik eğitime katılmalısınız. 20 saatlik yapılan poligon atış sınavından 60 puan almalısınız. Size verilen 25 atış hakkı bulunur ve 15 atış yaptığınız takdirde (her atış 4 puan) 60 puan yapabilirsiniz. Bu atışları başarıyla yapan kişiler silah kullanma yetkisine ve kimliğine sahip olabilirler.

Silahlı Güvenlik olmak için gereken diğer maddeler şunlardır:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalısınız.
  • En az lise diplomasına sahip olmalısınız.
  • 21 yaşınızı doldurmuş olmalısınız.
  • Vücut ve akıl sağlığınızın yerinde olması gerekir.
  • Mesleğinizi yaparken herhangi bir engeliniz olmamalıdır.
  • Sicilinizde herhangi bir suçtan dolayı bir yıldan fazla hapis cezası almamış olmalısınız.

Scor Güvenlik hizmetlerimizden faydalanmak isteyen firmalarda önce çevrenin analizi yapılır. Bu analizlere göre kamera, alarm, x ray cihazı ve güvenlik personelleri ayarlanır. Bizimle çalışan güvenlik personelleri teknolojiye hakimdirler ve elektronik güvenlik ekipmanlarını en iyi şekilde kullanabilirler. Okullarda, alışveriş merkezlerinde, sitelerde, iş yerleri ve daha bir çok alanda hizmetimiz mevcuttur. Siz de özel güvenlik hizmetlerimizden faydalanmak veya bilgi almak için, web sitemizdeki iletişim sayfasında bulunan telefon numaramızdan veya mail adresimizden bize kolayca ulaşabilirsiniz.